Cennik pielęgnacji stóp

Pedicure leczniczy 90 zł
Zabieg na wrastające paznokcie - metoda Kostki Arkady 300 zł
Serum Kolagenowe marki Arkada 80 zł
Obcięcie i oszlifowanie paznokci od 40 zł
Obcięcie i oczyszczenie paznokci zmienionych chorobowo od 55 zł
Rekonstrukcja płytki paznokciowej (1paznokieć) od 50 zł
Usunięcie nadmiernych zrogowaceń (hiperkeratozy) od 70 zł
Usunięcie odcisków od 35 zł
Usunięcie modzeli od 30 zł
Opatrunek aktywny od 80 zł
Tamponada od 10 zł
Zabieg regeneracyjny na pękające pięty 55 zł
Masaż stóp 50 zł
Podologia (pedicure leczniczy) - to dziedzina zajmująca się diagnozowaniem i profilaktyką schorzeń stóp między innymi ( odciskami, modzelami, pękającymi piętami, wrastającymi paznokciami, rekonstrukcją płytki paznokciowej, szponowatością, zespołem stopy cukrzycowej a także terapią stóp nad potliwych czy suchych. Przeprowadzane zabiegi podologiczne wymagają wiedzy, z zakresu różnych nauk medycznych a w szczególności praca podologa powinna opierać się na ścisłej współpracy, z lekarzami dermatologii, ortopedii, chirurgii oraz diabetologii.

Zabieg na wrastające paznokcie metodą Arkady - zabieg polega na wydobyciu, z wałów paznokciowych wrastającego paznokcia za pomocą manipulatorów, po odkształceniu paznokcia nakładamy masę akrylową, w celu utrzymania prawidłowej pozycji paznokcia odkształconego. Zabieg ten przynosi natychmiastową ulgę wykonuję się go także przy stanach zapalnych wałów około paznokciowych.

Serum Kolagenowe marki Arkada – serum regeneruje płytkę paznokciową oraz wspiera zapobieganie rozwijaniu grzybicy, pielęgnuje skórę trądzikową , łagodzi podrażnienia po depilacji, regeneruje i ujędrnia skórę twarzy. Serum zawiera czysty kolagen oraz olejek z drzewa herbacianego. Kolagen jest jednym z największych odkryć w dziedzinie kosmetologii i biotechnologii. Decyduje o elastyczności skóry jej kondycji i wyglądzie. Wspomaga także proces regeneracji paznokci i sprawia, że stają się błyszczące , mocne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Olejek z drzewa herbacianego uznawany jest za olejek o właściwościach antybakteryjnych , antywirusowych i przeciwgrzybiczych. Oczyszcza i odkaża skórę . Korzystnie wpływa na zabliźnianie ran.

Wrastające paznokcie Wnikanie bocznych części płytki paznokciowej, w otaczające tkanki miękkie prowadzące do stanu zapalnego bocznego wału paznokciowego. Boczna część paznokcia umiejscowiona głęboko,w wale bocznym, paznokieć wnikając w wał wywołuje jego stan zapalny, dochodzi do nadważania bakteryjnego i powstania ropnego zapalenia fałdów skóry. Wał paznokciowy jest żywo-czerwony, obrzęknięty i bolesny, najczęściej paluchy stóp, do wrastania dochodzi głównie po stronie przyśrodkowej.

Odciski Odciski to stwardnienia, będące skutkiem silnego i długotrwałego nacisku. Są okrągłe żółtawe i umiejscawiają się najczęściej nad kostnymi częściami palców. Posiadają twardy, przezroczysty rdzeń, który wnika do głębiej położonych tkanek i to właśnie on jest przyczyną silnego bólu.

Usunięcie nadmiernych zrogowaceń (hiperkeratozy) - gruba skóra stóp (wszczególności pięty), z trudem pochłania i wydala wilgoć, co prowadzi często do nadmiernego przesuszania, a w efekcie końcowym nawet do pękania , tworzenia głębokich rozpadlin. Pięty mają zwiększoną skłonność do wysuszenia szczególnie w okresie letnim. Brak odpowiedniego uwodnienia skóry zmniejsza jej elastyczność i prowadzi do powstawania pęknięć, które mogą nawet sięgać skóry właściwej, powodując silny ból i krwawienie. W tym miejscu kończy się problem estetyczny stóp i zaczyna problem medyczny, ponieważ rozpadliny są drogą przedostawania się do organizmu wirusów i bakterii.

Odciski - ubytki paznokci stóp mogą mieć różne przyczyny. Najczęściej ubytki te pojawiają się w wyniku urazu lub procesu chorobowego. Uraz mechaniczny (krwiak) choroba ( grzybica, onycholiza). W zasadzie w każdym przypadku (poza czynna grzybicą) należy zrekonstruować płytkę paznokcia w celu ochrony łożyska. Specjalne masy do protez paznokciowych- uszczelniają łożysko z naturalną płytką, dzięki czemu bakterie, grzyby i pleśnie nie wnikają w przestrzenie podpaznokciowe.

Modzele – obszar nadmiernego powierzchownego rogowacenia naskórka, bez rdzenia wewnątrz o żółtej lub żółtobrunatnej barwie. Podczas chodzenia mogą dawać nieprzyjemne uczucie pieczenia. Przyczyny to płaskostopie , nieprawidłowe ustawienia kości śródstopia, nieprawidłowy chód, obuwie na wysokim obcasie.

Szponowatość paznokci – pogrubienie i zmiana kierunku wzrostu płytek paznokciowych. Zmiany u osób młodych najczęściej wywołane długotrwałym uciskiem niewygodnego obuwia, u osób starszych zmiany pozostają na tle troficznym, zaburzeń krążenia żylnego lub w związku ze współistnieniem palucha koślawego. Płytki paznokciowe są wydłużone, znacznie pogrubiałe , pobruzdowane , szorstkie , barwa jest brunatno żółta, lub ciemnobrunatna.

Opatrunek aktywny - to opatrunek nowej generacji ma on zdolność nawilżania rany oraz wchłonięcia wydzieliny sączącej się z uszkodzonej tkanki. Poprzez utrzymywanie stałej temperatury i wilgotnego środowiska, przyspiesza proces gojenia.

Gotowa na odrobinę relaksu?

Jesteśmy dostepni dla ciebie od Poniedziałku do Piątku w godzinach 10-18

Facebook
Facebook
Facebook
KOD FACEBOOK
Twitter
Twitter
Twitter
KOD TWITTER
Google Plus
Google Plus
Google Plus
KOD GOOGLE PLUS
Youtube
Youtube
Youtube
KOD YOUTUBE